W ostatnich dniach dotarły do nas sygnały od naszych klientów, że w Koszalinie i okolicy pojawiły się firmy instalatorskie z południa kraju, kuszące najniższymi cenami za kWp fotowoltaiki. Chcemy Państwa przestrzec przed podpisywaniem umów z takimi firmami. Podchodzą one nierzetelnie do tematu, wysyłając do klienta przedstawiciela handlowego, który nie koniecznie zna się na sprawach technicznych i nie potrafi doradzić jakiej mocy system należało by zainstalować. Ponadto, obiecują fikcyjne dofinansowania instalacji.
Często  w parze z niską ceną idzie również, niska jakość podzespołów oraz niesprecyzowany okres gwarancji, którą często ciężko wyegzekwować od instalatora z racji na dużą odległość firmy od klienta.
My zawsze wysyłamy do klienta techników ze specjalistycznym sprzętem pomiarowym, który mierzy m.in horyzont i zacieniania, dzięki czemu jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie oszacować roczną produkcję energii. Dodatkowo, analizujemy rachunki za prąd, po to aby określić jakiej mocy instalację dany klient potrzebuje.